Aktualności

VII Spływ wodami Żuław

Dodano: 2010-06-26
News Grom34 kilometry wodami Żuław - VII spływ za nami.

 

 

W dniach 19/20.06.2010r. na trasie Krynica Morska, Kąty Rybackie, Sztutowo, Rybina (34 km) odbył się VII Spływ wodami Żuław, którego organizatorami byli: Klub Turystyczny PTTK Szuwarek w Nowym Dworze Gdańskim, Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim, Urząd Miejski w Nowym Stawie przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Stawie.
W Spływie udział wzięło 36 osób – 18 kajaków, w tym uczestniczyło 5 załóg z Nowego Stawu. I dzień spływu z Krynicy Morskiej do Katów Rybackich odbywał się po Zalewie Wiślanym. W Przebrnie nastąpiła ceremonia odsłonięcia Słupa Przyjaźni, uczestnicy zostali poczęstowani gorącą grochówką. Nocleg spływowiczów odbywał się w Ośrodku Wczasowym „Górnik”. Tam też zostały rozegrane mecze siatkówki pomiędzy 3 zespołami. Odbyło się ognisko oraz konkurs wiedzy o Żuławach, którego zwycięzcą został Stępniak Tomasz, a najbardziej sympatyczna osobą spływu została Stępniak Katarzyna. II dzień spływu odbywał się z Kątów Rybackich poprzez Zalew Wiślany, następnie Wisłą Królewską do Sztutowa, gdzie nastąpił odpoczynek na tamtejszej przystani.
Zakończenie spływu odbyło się w Rybinie w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem.


    W Galerii zostaną umieszczone zdjęcia z powyższej imprezy. 

 

Wróć